Zmiany w zasadach funkcjonowania w sezonie Korony Zachodu 2022! :)

Zmiany w zasadach funkcjonowania w sezonie Korony Zachodu 2022! :)
Kochani, przedstawiamy garstkę informacji o zmianach które wprowadziliśmy w temacie funkcjonowania Naszych zawodów w roku 2022. Serdecznie zapraszamy do lektury :)

1) Aktualny regulamin znajdziesz tutaj: Regulamin Zawodów
2) Kochani dbając o Wasze sakiewki, zwróccie proszę uwagę, że nisze ceny startowe obowiazują do tygodnia przed imprezą. Wcześniejsze zapisy pozwolą nam również na efektywniejsze przygotowanie się do wspólnej zabawy :)
- wprowadziliśmy symboliczną opłatę za bieg na 200m dla najmłodszych ( opłata startowa przy zapisie przed zawodami to 5zł. W przypadku zapisania się w dniu imprezy- 20zł)
- zapisy dla zawodników, którzy chcą wziąć udział w imprezie na żywo trwają tylko do środy przed imprezą włącznie. Potem, możliwość zapisów będzie jedynie w biurze zawodów, w dniu imprezy - płacąc gotówką (prosimy o płatność odliczoną kwotą)

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem (należy wybrać interesującą Nas imprezę, a następnie po prawej stronie pojawi się lista kafelku, gdzie między innymi widnieje zakładka z cennikiem): KLIK

3) wracamy do wideoanalizy techniki marszu na żywo! podobnie jak za czasów przed najeźdźca Covidem, czyli że będzie można znowu za darmo uzyskać ocenę nagrania techniki marszu z zawodów, pod okiem Międzynarodowego Szkoleniowca i najbardziej doświadczonego sędziego w Polsce- Darka Janeckiego. Jego wprawne oko, ale również chęć nowy regulamin sędziowania ze szczegółowymi wyjaśnieniami zalet poprawnej techniki oraz zagrożeń wynikających z podstawowych błędów: Regulamin Sędziowania Dodatkowo tutaj znajdziesz ich dokładne wyjaśnienie w formie wideo:
najważniejsze elementy techniki marszu: https://youtu.be/5VzaiCNwnLs?t=1167
przeciążenia i błędy: https://youtu.be/5VzaiCNwnLs?t=1484
4) ze względu na dołączenie naszego cyklu do Światowej Ligii Nordic Walking, przelicznik punktacyjny został dopasowany do światowego rankingu i tak:
impreza rangi Mistrzostw Świata Choczewo- przelicznik 3000
impreza rangi Mistrzostw Polski Puszczykowo- przelicznik 1500
imprezy rangi Puchar Polski (pozostałe imprezy w ramach Korony Północy i Zachodu)- 1000
impreza online, marsz rekreacyjny- wszyscy równo otrzymują 200 punktów
5) starty zawodników dalej będą odbywać się w falach oraz bezpiecznych startach po 3-2 osoby w linii, według dystansu i kategorii wiekowej, ale skróciliśmy czas startu między poszczególnymi kategoriami wiekowymi do 5min
6) zgodnie z Waszymi sugestiami wydłużyliśmy możliwość odbioru pakietu do 30min przed wyznaczoną dla Ciebie godziną startu (w biurze zawodów standardowo odbierasz tylko chip i numerek startowy- uważaj by nie znaleźć się z nim za blisko startu/mety, by system nie rozpocząć mierzenia czasu. Pakiet startowy natomiast jak w poprzednim roku otrzymasz z medalem po przejściu trasy)
7) jako pierwsi z danego dystansu jak w zeszłych latach będą mieli możliwość 10 najlepszych zawodników na danym dystansie z poprzednich zawodów. Do startu z uprzywilejowanej pozycji będą mieli również 5 najlepszych osób OPEN w rankingu oraz legendy z poprzednich lat. Start w uprzywilejowanej pozycji pozostaje nieobowiązkowy.
8) punkty odżywcze na trasie zostaną oznaczone poziomą linią, tak by pomóc Wam informacyjnie w jakim obszarze można wypinać rękawiczki z kijów
9) miasteczko zawodów zostanie oznaczone chorągiewkami z numerami, by pomóc Wam przemieszczać się z punktu do punktu
10) specjalnie dla Was nagramy idealną rozgrzewkę, pod okiem naszej Heleny, która będzie leciała w pętli przez cały dzień zawodów. W ten sposób każdy z Was będzie miał możliwość dobrze przygotować się do startu
11) Całość kolekcji medalów z zachodu będzie składać się na niesamowitą układankę największego medalu na świecie! 

zapisać możesz się już teraz na: www.koronapolskinw.pl/zapisz-sie

Liczymy, że wprowadzone zmiany spotkają się z Waszą aprobatą i wniosą zawody Korony na jeszcze wyższy poziom! :) 
Do zobaczenia na nordokowych ścieżkach! 

Copyright Ⓒ Nordic Walking Poland 2018