O cyklu


ORGANIZATORZY:
Nordic Walking Poland
ul.Głogowska 154a/15
60-205 Poznań
7792442851

The North Events
ul. Olimpijska 2 / 108,
81-538 Gdynia
NIP: 9581469044

Były czasy, gdy ogień był ziemią, ziemia wodą, a woda powietrzem. Świat był jednością. Stał w miejscu, bez kierunków, bez dalekich planów, za to towarzyszył mu pokój i błoga stagnacja… Tak zaczyna się fabuła, która towarzyszyć będzie Koronie Polski. Co nas czeka i kiedy? Zapraszamy do lektury!

Na polskim rynku nordic walking powstaje nowa jakość, czyli Korona Polski, która wkracza z innowacyjnym pomysłem w świat imprez nordicowych. Cykl powstał na kanwie cyklicznych imprez, których historia sięga 2013 roku. Jej fundament stanowią: Korona Wielkopolski, Puchar Bałtyku i Grand Prix Zachodniopomorskiego. Nadchodząca, jubileuszowa V edycja obejmie swoim zasięgiem rekordowe terytorium Polski. W roku 2018 nie tylko będziemy zdobywać puchary i medale, ale też weźmiemy udział w rycerskich pojedynkach, średniowiecznym klimacie i zabawie, która przekroczy granice chodzenia z kijami. Historia zmagań podczas imprez zostanie spisana w formie „Kroniki legend Nordic Walking 2018”, która zostanie wydana na zakończenie cyklu.

Tak w zeszłych latach, udział w imprezach, będzie jednoznaczny z dołożeniem cegiełki na lokalny cel charytatywny. W poprzednim roku wspólnie zebraliśmy ponad 30 000 złotych!

Przygotowane będą rozmaite konkurencje i klasyfikacje drużynowe, które wzbogacą sam udział o dodatkowe emocje. Liczyć się będą nie tylko same starty, ale też udział w dodatkowych grach i zabawach terenowych.

Co ważne, we wszystkich imprezach Korony Polski, niezależnie od regionu – Korony Północy czy Zachodu Polski, prowadzony będzie rewolucyjna w nordic walking i sprawiedliwa klasyfikacja generalna oparta na mechanizmie rankingu MTB - metodzie obliczenia punktów zawodnika, w którym jest on bezpośrednio zależny od odległości czasowej od zwycięzcy danej trasy. Co więcej każda sekunda lepszego czasu to dodatkowe punkty. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie możliwe stworzenie ogólnopolskiego rankingu najlepszych zawodników, a każdy prócz walki z innymi będzie miał szansę również zmagać się z samym sobą.

Uczestnicy cyklu Korony Polski walczyć będą o tytuł "Legendy Nordic Walking". Zostanie stworzona tablica chwały, na której publikowane będą sylwetki najlepszych zawodników z danego roku.

Dodana zostanie również możliwość zdobycia miasta-gospodarza przez drużynę ­– najlepsze drużyny z danej miejscowości zdobędą tytuł „zdobywcy miasta” a ich flaga będzie powiewać nad miastem (stronie www do kolejnego pojedynku w kolejnym roku).

Copyright Ⓒ Nordic Walking Poland 2018