Skwierzyna

09-06-2018

Filmy video

Informacje o imprezie

Były czasy, gdy ogień był ziemią, ziemia wodą, a woda powietrzem. Świat był jednością. Stał w miejscu, bez kierunków, bez dalekich planów, za to towarzyszył mu pokój i błoga stagnacja…
Tak zaczyna się fabuła, która towarzyszyć będzie Koronie Polski – czyli również dawnemu Pucharowi Bałtyku, Grand Prix Zachodniopomorskiego i Koronie Wielkopolski.

Spodziewajcie się intensywnej zabawy, rywalizacji na wielu poziomach i transparentnych zasad sędziowania :) 

Skwierzyna przywita nas niesamowitymy atrakcjami w związku z ochodami Dni Skwierzyny. Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy wraz z zespołem IRA, Łukaszem Łyczkowskim czy Sammy Swoi. Dodatkowo trasa zostanie przepowadzona malowniczymi, nadwarciańskimi trasami. Na wszystkich zawodników czekać będzie przepyszny grochówka, przepiękny pamiątkowy medal, wyjąkowe trofea dla najlepszych czy zdobywców zielonych kartek, integracyjne grill (zachęcamy do wzięca ze sobą kiełbasek!), gra terenowa dla drużyny, rodziny i osób indywidualnych. Punkty zdobyte w rywalizacji dołączone będą do rywalizacji drużyn. Dodatkowo najmocniejszy zespół otrzyma miano zdobywcy miasta, a jego flaga będzie powiewać na mapie Korony do kolejnego obleżenia. Dodatkowo podczas zmagań na trasie wyłonimy najlepszą rodzinę- koniecznie zabierz ze sobą pociechy! Dzięki Twojemu udziałowi wesprzemy lokalnie potrzebujące osoby, z Fundacji Serce na Dloni. Na zakończenie, punkty zdobyte podczas rywalizacji (według nowego rankingu MTB) pomogą Ci porównać swoją formę z innymi w ogólnopolskim rankingu rozgrywanego w ramach Korony- Pucharu Polski w Nordic Walking, czy biegu przełajowym. Podczas całego dnia nasi profesjonalni sędziowie Nordic Walking Poland będą do Twojej dyspozycji! Chętnie pomogą i podpowiedzą ćwiczenia, które pomogą Ci skorygować i dopracować technikję do ideału.
To będzie niezwykle koncertowy i aktywny dzień z Koroną! :)

Organizator: Gmina Skwierzyna, Osir Skwierzyna.

Program

9:00 - 10:30 Biuro Zawodów
9:00 - 14:00 animacja czasu wolnego dla dzieci i dorosłych (gra terenowa), oraz inne atrakcje
10:00- 10:45 - odprawa sędziowska
11:00 - Rozgrzewka
11:00 - od razu po rozgrzewce starty na poszczególnych dystansach

krótka pętla: 5,1 km
długa pętla: 10,2 km


12:30- Zumba
13:30- starty dzieci na dystansie około 200m
13:30- fotobudka + zdjęcia drużyn
14:00 - Dekoracja zawodników
15:30 - Oficjalne zakończenie

20:00 - Łukasz Łyczkowski
21:30 - IRA - gwiazda wieczoru
23:30 - Sammy Swoi

Jak dojadę?

Cel charytatywny

Dzięki Wam zebralismy

64990,34 złSwoim udziałem wesprzemy koszty rehabilitacji czwórki chorych, małych dzieci, podopiecznych Fundacji Serce na Dłoni: Milenki Kafka,Tomasza Liwerskiego, Hanny Banasiak i Fabiana Rosady. Na finiszu Korony planujemy stoisko z gartisowymi napojami i ciasta na zasadzie "co łaska" na rzecz dzieci. Stoisko będzie obsługiwane przez matki.

Sama fundacja powstała w listopadzie 1992r  z inspiracji Jadwigi Wiszniewskiej byłej dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Pomocy Społecznej w Gorzowie. Jej celem działania  jest niesienie wszechstronnej pomocy osobom i rodzinom, mieszkańcom województw lubuskiego i zachodniopomorskiego, które z powodu ubóstwa, choroby, kalectwa lub tragicznych zdarzeń losowych znalazły się trudnej kryzysowej sytuacji  życiowej.
W 2017r  prowadziliśmy 45 projektów indywidualnych. W ciągu minionych 25 lat zakończyliśmy 33 projekty. Niektórzy podopieczni wrócili do zdrowia, niektórzy odeszli od nas... niektórymi opiekujemy się latami np. „Karolinka”, „Marta”, „Jacek”. Przez  25 lat pomogliśmy setkom osób potrzebujących. Zrealizowaliśmy także szereg  projektów zbiorowych, które służą wielu niepełnosprawnym przez wiele lat.  M.in.  dofinansowaliśmy ; zakupy busów  do przewozu niepełnosprawnych mieszkańców DPS przy ul. Podmiejskiej - Bocznej 10 w Gorzowie Wlkp.  i  niepełnosprawnych mieszkańców powiatu międzyrzeckiego do Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Razem Raźniej” w Skwierzynie oraz  przewozu dzieci niewidomych i słabowidząch do szkoły w Owińsku pod Poznaniem.
Sfinansowaliśmy  wypoczynek wakacyjny i edukację europejską dla ponad 120 dzieci z rodzin ubogich z terenu gminy Santok. Dofinansowaliśmy zakup USG do badania serca dla Szpitala Powiatowego w Barlinku. Przez wiele lat wspomagaliśmy niepełnosprawnych mieszkańców DPS w Kamieniu Wielkim, w Gorzowie Wlkp. przy ul. Walczka 42 i w Skwierzynie. Wspomogliśmy niepełnosprawnych uczniów w szkołach w Skwierzynie,   Trzebiszewie i Murzynowie.
Dołożyliśmy się do budowy  windy transportującej  niepełnosprawnych dzieci w Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno- Wychowawczym w Gorzowie Wlkp. przy ul. Walczka 1A.Dofinansowaliśmy przystosowanie pomieszczeń do potrzeb niepełnosprawnych dzieci w Stowarzyszeniu Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Tacy Sami” w Gorzowie Wlkp.

W latach 1996-2001  współpracowaliśmy z organizacjami humanitarnymi w Europie. Dzięki tym kontaktom do Gorzowa Wlkp. i Santoka przybyło kilka transportów pomocy humanitarnej, którą można liczyć w dziesiątki ton. Były to głównie wózki inwalidzkie, sprzęt do pielęgnacji chorych i niepełnosprawnych, łóżka szpitalne, odzież, artykuły medyczne i sanitarne. Korzystali z nich mieszkańcy Gorzowa Wlkp. i gmin ościennych,  placówki medyczne, przychodnie i szpital przy ul. Warszawskiej w Gorzowie Wlkp. Dzięki tamtej współpracy utworzono przy DPS w  Gorzowie Wlkp. ul. Podmiejska- Boczna 10 i przy OPS w Santoku nieodpłatne wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego i pomocniczego. Były to pierwsze nieodpłatne wypożyczalnie w tych miejscowościach.

Więcej na stronie internetowej www.opp.sercenadloni.tempra.org

Pakiety startowe

Wygraj pakiet
w rywalizacji Endomondo

Każdy z uczestników otrzyma:


przepyszny smakołyk od POW Skwierzyna pamiątkowy numer startowy- zbieraj numery z ciekawymi hasłami! przepyszny posiłek regeneracyjny woda mineralna niegazowana możliwość uczestnictwa w grze terenowej integracyjny grill wyjątkowy, pamiątkowy medal okolicznościowy gadżet od organizatora

Dodatkowo do wygrania będą:


Statuetki za zajęte miejsca, Statuetki za najlepszą technikę marszu- zielone kartki Punkty do klasyfikacji generalnej Korony Zachodu i Pucharu Polski w ramach Korony Polski

Trasa Zawodów

Copyright Ⓒ Nordic Walking Poland 2018