Rożnowice

28-09-2019

Filmy video

Informacje o imprezie

Zawody ku pamięci Marka T. Stefaniak

Rożnowic nikomu przedstawiać nie trzeba! To malownicze miejsce położone obok Obornik, przyciąga nie tylko niesamowicie pięknymi, leśnymi trasami, ale przede wszystkim niezwykle ciepłą gościną pensjonariuszy Ośrodka Monar. Na wszystkich uczestników jak zwykle czekać będzie przepyszny posiłek regeneracyjny, przepiękny pamiątkowy medal, wyjąkowe trofea dla najlepszych czy zdobywców zielonych kartek, integracyjne ognisko (zachęcamy do wzięca ze sobą kiełbasek!), gra terenowa dla drużyny, rodziny i osób indywidualnych. Punkty zdobyte w rywalizacji dołączone będą do rywalizacji drużyn. Dodatkowo najmocniejszy zespół otrzyma miano zdobywcy miasta, a jego flaga będzie powiewać na mapie Korony do kolejnego obleżenia. Dodatkowo podczas zmagań na trasie wyłonimy najlepszą rodzinę- koniecznie zabierz ze sobą pociechy! Co więcej dzięki Twojemu udziałowi wesprzemy również lokalnie potrzebujące osoby, tylko w zeszłym roku zebraliśmy ponad 30 tys zł na cel charytatywny! Na zakończenie, punkty zdobyte podczas rywalizacji (według nowego rankingu MTB) pomogą Ci porównać swoją formę z innymi w ogólnym rankingu rozgrywanego w ramach Korony- Pucharu Polski w Nordic Walking, czy biegu przełajowym. Podczas całego dnia nasi profesjonalni sędziowie Nordic Walking Poland będą do Twojej dyspozycji! Chętnie pomogą i podpowiedzą ćwiczenia, które pomogą Ci skorygować i dopracować technikję do ideału.
Jeżeli chcesz spędzić aktywnie dzień, w zaciszu malowniczych tras oraz w niezwykle rodzinnej atmosferze ta impreza jest dla Ciebie! :)

Organizator: Monar Rożnowice, NW Włóczykije, Nordic Walking Poland

Marek Tadeusz Stefaniak
(1950-2013)  - Wieloletni członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia MONAR. Do Rożnowic przyjechał na polecenie Marka Kotańskiego w 1996 roku by, na początku odbudować istniejący już ośrodek Markot, a następnie stworzyć prężnie działające Wielkopolskie Centrum Pomocy Bliźniemu. Wieloletni działacz sektora pozarządowego, wielki społecznik oraz lider na wielkopolskiej arenie pomocy osobom potrzebującym wsparcia.
Członek wielu komisji i zespołów, zapraszany do współpracy przez gremia z terenu całej Polski.
Był wzorem dla wielu działaczy, wybitnym specjalistą a przede wszystkim człowiekiem o niezwykłej wrażliwości na bliźnich, ucieleśnieniem idei zawartej w słowach Marka Kotańskiego "daj siebie innym".

Swoją pracę traktował jak misję, doskonale wiedział jak ważne jest dla każdego chorego, bezdomnego, uzależnionego człowieka poczucie, że może liczyć na czyjąś wyciągniętą w geście pomocy dłoń. On tę dłoń wyciągał i pomagał. Miał wielkie serce, ale także znakomity zmysł organizacyjny, który pozwolił mu stworzyć w Wielkopolsce świetnie działający, kompleksowy system wsparcia dla osób z różnych powodów wykluczonych społecznie. Wyróżnienia, jakimi został uhonorowany (m.in. nagroda Pro Publico Bono, tytuł Wolontariusza Roku, Poznaniaka Roku) to dowód uznania dla jego bogatego dorobku i ofiarnej postawy.

Wielkopolskie Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT w Rożnowicach. WCPB jest integralną częścią Stowarzyszenia MONAR. Zadaniem WCPB jest więc pomagać rozwiązywać problemy podopiecznych, wspierać w odnalezieniu swojego miejsca w społeczeństwie, przywracać podopiecznych do samodzielnego życia. Założycielem i Dyrektorem  W.C.P.B. był śp. Marek T. Stefaniak, certyfikowany terapeuta, laureat wielu nagród i wyróżnień za działalność z zakresu pomocy społecznej i charytatywnej. 

„NW Włóczykije” to założone w 2013 roku stowarzyszenie z siedzibą w Kowanówku zrzeszające grupę pasjonatów Nordic Walking. Działalność stowarzyszenia to m.in. treningi doskonalące wytrzymałość i technikę NW, organizowanie rekreacyjnych rajdów Nordic Walking, prowadzenie zajęć z seniorami w ramach wolontariatu, świadczenie usług związanych z nauką techniki NW, popularyzowanie i zachęcanie do uprawiania NW poprzez reklamę, tworzenie tras, organizowanie wspólnych rajdów i wyjazdów. Stowarzyszenie „NW Włóczykije” jest pomysłodawcą, projektantem i wykonawcą Kompleksu Rekreacyjnego nad rzeką Wełną w Kowanówku.

Program

9:00 - 10:30 Biuro Zawodów
9:00 - 14:00 Animacja wolnego czasu dla dzieci i dorosłych (gra terenowa), foto – budka i inne atrakcje przygotowane przez organizatorów oraz Fundację „ Ja nie mogę czekać” (m.in. pokazy pierwszej pomocy, zajęcia jogi, dmuchańce dla dzieci, edukacyjne stanowsiko Lasów Państowych Oborniki-koło fortuny, układanki i zgadywanki dla dzieci; integracyjne ognisko- zachęcamy do zabrania ze sobą kiełbasek)
10:00 - 10:45 - odprawa sędziowska

10.40 - występ tancerzy CatClan z grupy Dance & Fitness Studio Ilony Tadly

11:00 - oficjalne otwarcie, rozgrzewka
11:00 - od razu po rozgrzewce starty na poszczególnych dystansach

12.10 Joga – ćwiczenia rozciągające dla startujących zawodników i wszystkich zainteresowanych (prowadzone przez jednego z najbardziej doświaczonych trenerów w Polsce Karola Abramek, ze Studia Joga 35, Poznań)
12.45 Joga – ćwiczenia rozciągające dla startujących zawodników i wszystkich zainteresowanych (prowadzone przez jednego z najbardziej doświaczonych trenerów w Polsce Karola Abramek, ze Studia Joga 35, Poznań)
13:30- starty dzieci na dystansie około 200m
13.00 – 14.00 Licytacja na rzecz podopiecznych Fundacji „Ja nie mogę czekać”
14:00 - Dekoracja zawodników
15:30 - Oficjalne zakończenie

Jak dojadę?


Ośrodek Monarm Rożnowice 33, obok miejscowości Jaracz

Cel charytatywny

Dzięki Wam zebralismy

64990,34 złChcemy , tak jak w ubiegłym roku pomóc Fundacji „Ja nie mogę czekać” . Dodatkowo uczestnicy będą mieli szansę wylicytować niezwykle atrakcyjne fanty!
1. Fotel gabinetowy od Firmy MINIMAXX SOFA
2. 2 piłki z autografem trenera reprezentacji Polski w piłce ręcznej.
3. Voucher na BOX KWIATOWY od KWIATY I DECO
4. Voucher na lekcję indywidulną Pole Dance dla max. 9 osób w Freaks Art Studio
5. Pamiątkowy plecak z pakietem pielgrzyma ze spotkania z Papieżem na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w 2016.
6. Lot widokowy motolotnią
Nie zabraknie także pysznego ciasta. A całość kwoty przeznaczona zostanie na podopiecznych organizacji. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku właśnie z Fundacją " Ja nie mogę czekać" pobiliśmy rekord zebranych funduszy dla potrzebujących! 

Pakiety startowe

Wygraj pakiet
w rywalizacji Endomondo

Każdy z uczestników otrzyma:


praktyczny pas izolacyjny na wodę, regeneracyjne batony, pamiątkowy numer startowy- zbieraj numery z indywidualnymi hasłami! kupon na przepyszny posiłek regeneracyjny, woda mineralna niegazowana, możliwość uczestnictwa w grze terenowej, wyjątkowy, pamiątkowy medal,

Dodatkowo do wygrania będą:


Statuetki za zajęte miejsca, Statuetki za najlepszą technikę marszu- zielone kartki Punkty do klasyfikacji generalnej Korony Zachodu i Pucharu Polski w ramach Korony Polski

Trasa Zawodów

Copyright Ⓒ Nordic Walking Poland 2018