Puszczykowo 2021

24-05-2021

Filmy video

Informacje o imprezie

CO NOWEGO W KORONIE POLSKI – PUCHARZE POLSKI 2021?

✅ Puszczykowo odbędzie się zarówno online jak i na żywo
✅ Medalem są pionki do gry – aby otrzymać do niej planszę, musisz wziąć udział w przynajmniej 8 oblężeniach
✅ Darmowa Videoanaliza – online oraz stacjonarnie. Koszt takiej usługi poza zawodami to 80 zł. -> chcemy pomóc Wam w doprowadzeniu Waszej techniki do perfekcji!
✅ START NA 21 KM!
✅ Fotobudka! - idealny sposób na upamiętnienie startu :)

W Puszczykowie czeka nas przede wszystkim marsz lub bieg przełajowy (w formie rajdu i zawodów) przepiękną trasą położoną wzdłuż Wielkopolskiego Parku Narodowego, , przepiękny pamiątkowy medal, wyjąkowe trofea dla najlepszych czy zdobywców zielonych kartek. Punkty zdobyte w rywalizacji dołączone będą do rywalizacji drużyn. Dodatkowo najmocniejszy zespół otrzyma miano zdobywcy miasta, a jego flaga będzie powiewać na mapie Korony do kolejnego obleżenia. Podczas zmagań na trasie wyłonimy najlepszą rodzinę- koniecznie zabierz ze sobą pociechy! Organizatorzy zapewnili również pamiątkową sesję z fotobudką, tak więc Twoje rozpoczęcie sezonu zostanie na wieki upamiętnione! Co więcej dzięki Twojemu udziałowi wesprzemy również lokalnie potrzebujące osoby! Na zakończenie, punkty zdobyte podczas rywalizacji (według nowego rankingu MTB) pomogą Ci porównać swoją formę z innymi w ogólnym rankingu rozgrywanego w ramach Korony- Pucharu Polski w Nordic Walking, czy biegu przełajowym. Podczas całego dnia nasi profesjonalni sędziowie Nordic Walking Poland będą do Twojej dyspozycji! Chętnie pomogą i podpowiedzą ćwiczenia, które pomogą Ci skorygować i dopracować technikę do ideału.
Zbierz drużynę, zaproś rodzinę i dołącz do niesamowitej sportowej przygody z Koroną! :)

Organizator: Miasto Puszczykowo

Miasto Puszczykowo, położone w otulinie Wielkopolskiego Parku Narodowego oferuje wiele możliwości i form uprawiania spędzania wolnego czasu. Wśród wielu atrakcji znajduje się wiele imprez sportowych czy rekreacyjnych. Na terenie Puszczykowa dostępne są trasy rowerowe, leśne ostępy idealne do spacerów, uprawiania joggingu czy też nordic walking. Na terenie sportowo-rekreacyjnym przy ulicy Kościelnej zlokalizowana jest m.in. trasa rolkowa, a na najmłodszych mieszkańców czekają place zabaw mieszczące się w różnych częściach miasta.

 

Program

PROGRAM IMPREZY NA ŻYWO:

PROGRAM MINUTOWY

✅9:00 – 14:00 Biuro Zawodów
✅9:00 - Oficjalne Otwarcie Oblężenia w formie live'a
✅9:15 – 14:00 - odprawa sędziowska kijów
✅9:30 – 13:30 starty zawodników
✅15:00 - Oficjalne zakończenie

JAK SIĘ ZAPISAĆ?
1. Zapisujemy się na oblężenie - KLIKNIJ
2. Wchodzimy jeszcze raz w listę miast i wybieramy formularz „Puszczykowo na żywo – zgłoszenie po zapisach” - formularz ten dostępny będzie do zapisów od dnia 18.05 o godz.13:00 do czwartku 20.05 do godziny 23:59. - KLIKNIJ
3. Zapisujemy się na start o konkretnej godzinie. - osoby startujące na dystansie 21KM muszą zapisać się na start w godz. 9:00 - 11:00.

UWAGA! Rezerwacje godzin dla osób, które zapisały się na imprezę na żywo, a nie opłaciły startu w zapisach ogólnych zostaną  anulowane wraz z zamknięciem formularza do zapisów na imprezę na żywo.

4. Pobieramy dokumentację (ankieta+zgody) - dostępne tutaj następnie ją drukujemy, wypełniamy i szykujemy by zabrać ze sobą na imprezę.

5. 10 MINUT PRZED GODZINĄ STARTU USTAWIAMY SIĘ PRZY OZNACZONYM PUNKCIE ZBIÓRKI 

6. Miasteczko będzie działać na zasadzie stacji: 
 1. Powitanie
 2. Dezynfekcja + Mapa Miasteczka + Zasady Sędziowania
 3. Punkt Zbiórki max. 10 minut przed startem!! - prosimy o załatwienie toalety oraz zabrania wszystkich potrzebnych rzeczy przed ustawieniem się w punkcie. Gdy wejdziemy na "odprawę" nie będzie można się cofnąć.
 4. Biuro zawodów - dokumenty + chip
 5. Depozyt
 6. Krótka rozgrzewka dla każdej grupy osób co 10 minut
 7. Odprawa Sędziowska
 8. Start
 9. Meta
 10. Zwrot Chipów
 11. Pakiety wraz z medalem
 12. Rozciąganie
 13. Fotobudka
Co 30 minut, rozpoczynając od godz. 10:00 zapraszamy do stretchingu oraz rozciągania!

OFICJALNE ZAKOŃCZENIE JEST ONLINE - dlatego też statuetki będą wysłane na adres korespondencyjny.

WAŻNE!

Na trasie będą wyznaczone punkty do pozostawienia swojego napoju, bądź użycia swojego bidonu z pasa biodrowego - ze względu na przepisy sanitarne niestety nie możemy wydawać żadnych napojów.
Butelka wody będzie dla Was przygotowana w pakiecie który otrzymacie na mecie. 

Jeśli wyrażasz chęć otrzymania wideoanalizy z zawodów – musisz potwierdzić chęć jej otrzymania mailowo na adres sedzia@nordicwalkingpoland.pl (podając przy tym swój numerek startowy, godzinę startu, nazwisko oraz kolor koszulki - ew. element charakterystyczny ubioru)  i w ciągu 2 tygodni otrzymujesz od nas odpowiedź zwrotną z uwagami, poradami oraz ćwiczeniami.
 
KRÓTKI DYSTANS - 5,1 KM (1 PĘTLA)
ŚREDNI DYSTANS - 10,2 KM (2 PĘTLE)
DŁUGI DYSTANS - 20,4 KM (4 PĘTLE)
PROGRAM IMPREZY ONLINE:

 JAK SIĘ ZAPISAĆ?

1. Zapisujemy się na oblężenie (Prosimy pamiętać o uzupełnieniu adresu korespondencyjnego oraz numeru telefonu – będzie to niezbędne do wysyłki pakietu startowego) - KLIKNIJ
2. Pokonujemy określony przy zapisach dystans
3. Każdy uczestnik musi potwierdzić pokonanie dystansu pod postem rozpoczynającym oblężenie który opublikujemy w dniu imprezy wrzucając w komentarzu najlepiej uśmiechnięte zdjęcie (zostanie ono dołączone do finałowej kroniki) lub ewentualnie ślad GPS/zrzut ekranu z aplikacji.- KLIKNIJ  aby przejść do Fanpage'a.
LUB Jeśli ktoś nie ma konta na Facebooku, do końca weekendu będzie mógł podesłać najlepiej uśmiechnięte zdjęcie (zostanie ono dołączone do finałowej kroniki) lub ewentualnie ślad GPS/zrzut ekranu z aplikacji na maila korona@nordicwalkingpoland.pl
5. Przygotowujemy i wysyłamy Wam pakiety

Jeśli jesteś zainteresowany Wideoanalizą – w ciągu tygodnia od oblężenia, przesyłasz nam filmik przedstawiający Twoją technikę marszu na maila sedzia@nordicwalkingpoland.pl a my w ciągu kolejnego tygodnia wyślemy do Ciebie odpowiedź zwrotną z uwagami, poradami oraz ćwiczeniami.

 

Jak dojadę?


Sportowa 2, 62-051 Puszczykowo 
Boiska za budynkiem Centrum Sportoteka

Cel charytatywny

Dzięki Wam zebralismy

64990,34 złSwoim udziałem wesprzemy cel charytatywny, czyli wsparcie dla Tomasza "Osy" Ossowskiego który doznał rozległego udaru niedokrwiennego.
Nie wszystkim znany Tomek był zdrowym człowiekiem uprawiającym wiele sportów indywidualnych (rower, skitour, crossfit, nordic walking...). Ponad 20 lat pracował w korporacjach IT... Wieloktornie wracał do sił i znów los stawiał przed nim trudności. Jednak on nie poddaje się - Osa nie zamierza już pokazywać się w szpitalu...Tomek na co dzień walczy teraz z bólem, trzeci raz :) uczy się chodzić, szuka możliwości komunikacji... zawsze chętny do ćwiczeń – daje radę dzięki wspaniałym ludziom wokół!
 

Pakiety startowe

Wygraj pakiet
w rywalizacji Endomondo

Każdy z uczestników otrzyma:


Dodatkowo do wygrania będą:


Trasa Zawodów

Copyright Ⓒ Nordic Walking Poland 2018