Rożnowice 2021

27-09-2021

Filmy video

Informacje o imprezie

Impreza odbędzie się w trybie online

Zawody ku pamięci Marka T. Stefaniak


Organizator: Monar Rożnowice, NW Włóczykije, Nordic Walking Poland

Marek Tadeusz Stefaniak
(1950-2013)  - Wieloletni członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia MONAR. Do Rożnowic przyjechał na polecenie Marka Kotańskiego w 1996 roku by, na początku odbudować istniejący już ośrodek Markot, a następnie stworzyć prężnie działające Wielkopolskie Centrum Pomocy Bliźniemu. Wieloletni działacz sektora pozarządowego, wielki społecznik oraz lider na wielkopolskiej arenie pomocy osobom potrzebującym wsparcia.
Członek wielu komisji i zespołów, zapraszany do współpracy przez gremia z terenu całej Polski.
Był wzorem dla wielu działaczy, wybitnym specjalistą a przede wszystkim człowiekiem o niezwykłej wrażliwości na bliźnich, ucieleśnieniem idei zawartej w słowach Marka Kotańskiego "daj siebie innym".

Swoją pracę traktował jak misję, doskonale wiedział jak ważne jest dla każdego chorego, bezdomnego, uzależnionego człowieka poczucie, że może liczyć na czyjąś wyciągniętą w geście pomocy dłoń. On tę dłoń wyciągał i pomagał. Miał wielkie serce, ale także znakomity zmysł organizacyjny, który pozwolił mu stworzyć w Wielkopolsce świetnie działający, kompleksowy system wsparcia dla osób z różnych powodów wykluczonych społecznie. Wyróżnienia, jakimi został uhonorowany (m.in. nagroda Pro Publico Bono, tytuł Wolontariusza Roku, Poznaniaka Roku) to dowód uznania dla jego bogatego dorobku i ofiarnej postawy.

Wielkopolskie Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT w Rożnowicach. WCPB jest integralną częścią Stowarzyszenia MONAR. Zadaniem WCPB jest więc pomagać rozwiązywać problemy podopiecznych, wspierać w odnalezieniu swojego miejsca w społeczeństwie, przywracać podopiecznych do samodzielnego życia. Założycielem i Dyrektorem  W.C.P.B. był śp. Marek T. Stefaniak, certyfikowany terapeuta, laureat wielu nagród i wyróżnień za działalność z zakresu pomocy społecznej i charytatywnej. 

„NW Włóczykije” to założone w 2013 roku stowarzyszenie z siedzibą w Kowanówku zrzeszające grupę pasjonatów Nordic Walking. Działalność stowarzyszenia to m.in. treningi doskonalące wytrzymałość i technikę NW, organizowanie rekreacyjnych rajdów Nordic Walking, prowadzenie zajęć z seniorami w ramach wolontariatu, świadczenie usług związanych z nauką techniki NW, popularyzowanie i zachęcanie do uprawiania NW poprzez reklamę, tworzenie tras, organizowanie wspólnych rajdów i wyjazdów. Stowarzyszenie „NW Włóczykije” jest pomysłodawcą, projektantem i wykonawcą Kompleksu Rekreacyjnego nad rzeką Wełną w Kowanówku.

Program

1. Każdy uczestnik zobowiązany jest w podany weekend do zaliczenia deklarowanego dystansu zawodów
2. W dniu rozpoczęcia rywalizacji opublikujemy post na FB, Korona Zachodu- KLIKNIJ 
3. Każdy uczestnik musi potwierdzić pokonanie dystansu wrzucając pod nim zdjęcie/ślad GPS/zrzut ekranu z aplikacji - musi widnieć tam data i pokonany dystans!
3. Jeśli ktoś nie ma konta na FB, do końca weekendu będzie mógł podesłać zdjęcie/ślad GPS/zrzut ekranu z aplikacji na maila korona@nordicwalkingpoland.pl

Dodatkowo każdy uczestnik za wykonanie zadania na podany w formularzu przy zapisach adres korespondencyjny otrzyma pakiet startowy (który zawierał będzie między innymi pamiątkowy medal) oraz 500 punktów do klasyfikacji generalnej!

W razie gdyby któraś z imprez miała odbyć się na żywo - będziemy śpieszyć z informacją!

Jak dojadę?


Ośrodek Monar Rożnowice 33, obok miejscowości Jaracz

Cel charytatywny

Dzięki Wam zebralismy

64990,34 złChcemy , tak jak w ubiegłym roku pomóc Fundacji „Ja nie mogę czekać” .
 

Pakiety startowe

Wygraj pakiet
w rywalizacji Endomondo

Każdy z uczestników otrzyma:


Dodatkowo do wygrania będą:


Trasa Zawodów

Copyright Ⓒ Nordic Walking Poland 2018